Nie martw się o przyszłość swoich pociech

Przedszkola i żłobki w pobliżu Osiedla Scandi

Wrocław jest jednym z niewielu polskich miast, które nie boryka się z problemem odpływu ludności. Wynika to przede wszystkim z faktu, że stolica Dolnego Śląska jest miastem, w którym dobrze się żyje, ale też całkiem nieźle pracuje. Wyzwaniem dla Wrocławia jest jednak stworzenie odpowiedniej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach, których w wielu dzielnicach po prostu brakuje.

Sprawa dotyczy nie tylko placówek państwowych, do których dzieci dostają się na podstawie szczegółowo opisanych kryteriów, ale też placówek prywatnych. W najbardziej zaludnionych dzielnicach Wrocławia mieszkańcy mają coraz większe problemy nie tyle ze znalezieniem odpowiedniego żłobka, co ze znalezieniem w ogóle placówki, do której mogliby posłać swoje pociechy.

Na całe szczęście nieco inaczej sytuacja przedstawia się na granicy Jagodna i Brochowa. Już w przyszłym roku działalność rozpocznie żłobek przy ulicy Sygnałowej, do którego uczęszczać będzie mogło 220 maluchów. Poza tym  przy ulicy Konduktorskiej działa Żłobek Przygody w Obłokach, nieco dalej na Brochowie Bajkowy Żłobek, przy Parku Bieńkowickim Klub Maluszka Cztery Słonie, natomiast przy ulicy Vivaldiego Żłobek Mikołajek.

Jeśli chodzi o placówki dla nieco starszych dzieci, to mieszkańcy Osiedla Scandi do dyspozycji będą mieć Przedszkole nr 51 i przedszkole Krakusek na Brochowie, przedszkole Kinder Jagodno oraz placówkę o wdzięcznej nazwie Pimpuś Sadełko. Jeśli jednak placówek będzie zbyt mało, to kilka kolejnych zlokalizowanych jest także na nieodległym Gaju.

Wszystkie wymienione placówki znajdują się bądź w bezpośrednim sąsiedztwie lub po prostu w najbliższej okolicy Osiedla Scandi. W niektórych przypadkach do żłobka dostać się będzie można piechotą, do większości jednak będzie na tyle blisko, że przejazd samochodem zajmie co najwyżej kilka minut. To kolejny, niezwykle ważny czynnik i atut mieszkania na tym osiedlu i w tej lokalizacji, szczególnie jeśli inwestycję tę potraktuje się jako wybór mieszkania docelowego z myślą o przyszłości.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Sprawdź