Ulica Buforowa zmienia oblicze

Przebudowa jednej z kluczowych arterii miasta

Wielu Wrocławian doskonale kojarzy tę część stolicy Dolnego Śląska. Niestety w kontekście komunikacji, a w szczególności samochodowych zatorów, skojarzenia te nie były do tej pory zbyt pozytywne. Rzeczywistość zmienia się jednak na naszych oczach. Ulica Buforowa, a co za tym idzie cała komunikacja, zmieniła się tu w ostatnim czasie nie do poznania.

Mieszkający na Jagodnie Wrocławianie spędzali długie chwile stojąc w korkach w drodze do pracy czy nierzadko nawet w weekendy, wyjeżdżając na zakupy. Po wielu latach starań i negocjacji wreszcie w wakacje 2017 roku podpisane zostały stosowne umowy i przebudowa jednej z najbardziej zakorkowanych ulic miasta ruszyła.

Dziś intensywne prace dobiegły końca. Ulica Buforowa została przebudowana od wiaduktu kolejowego do granic Wrocławia, na odcinku około 3 kilometrów. Powstało przede wszystkim duże rondo o średnicy ponad 60 metrów, gruntownie przebudowany został wiadukt kolejowy.

Co jest niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłych mieszkańców, to że ulica Buforowa na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Konstruktorską jest już drogą dwujezdniową. Stworzenie bus-passów ułatwiło znacząco życie wszystkim, którzy do miasta podróżują miejską komunikacją.

Elementami uzupełniającymi cały projekt stały się chodniki i ścieżki rowerowe, zbiornik retencyjny, sygnalizacja świetlna włączona do systemu ITS, a także inteligentne oświetlenie drogowe LED. Warto dodać także, że w praktyce powstały dwie ulice Buforowa – nowa, która do Konduktorskiej będzie właśnie dwujezdniowa oraz stara, która została gruntownie odświeżona i służy przede wszystkim mieszkańcom okolicznych inwestycji i osiedli.

Kolejną, bardzo ważną dla przyszłych mieszkańców Osiedla Scandi informacją jest budowa kompleksu basenowego, który powstanie na terenie przy ulicy Polnej. Na inwestycję, która kosztować ma około 27 mln złotych, złoży się kryta pływalnia i otwarte kąpielisko. Kompleks czynny będzie przez cały rok i ma zostać oddany do użytku w ciągu dwóch lat.

Wybierz swój dom, zanim zrobi to ktoś inny

Sprawdź