Ulica Buforowa zmienia oblicze
Przebudowa jednej z kluczowych arterii miasta

Wielu Wrocławian doskonale kojarzy tę część stolicy Dolnego Śląska. Niestety w kontekście komunikacji, a w szczególności samochodowych zatorów, skojarzenia te nie są zbyt pozytywne. Rzeczywistość zmienia się jednak na naszych oczach. Już w przyszłym roku ulica Buforowa, a co za tym idzie cała komunikacja, zmieni się tu nie do poznania.

Mieszkający na Jagodnie Wrocławianie spędzali długie chwile stojąc w korkach w drodze do pracy czy nierzadko nawet w weekendy, wyjeżdżając na zakupy. Po wielu latach starań i negocjacji wreszcie w wakacje 2017 roku podpisane zostały stosowne umowy i przebudowa jednej z najbardziej zakorkowanych ulic miasta ruszyła.

 

Intensywne prace trwają cały czas. Ulica Buforowa zostanie przebudowana od wiaduktu kolejowego do granic Wrocławia, na odcinku około 3 kilometrów. Powstanie przede wszystkim duże rondo (które już jest widoczne), o średnicy ponad 60 metrów, gruntownie przebudowany zostanie wiadukt kolejowy.

 

Co jest niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłych mieszkańców, to że ulica Buforowa na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Konstruktorską będzie to drogą dwujezdniową. Dopiero dalej, czyli od ulicy Konduktorskiej do końca miejsca, w którym prowadzone są pracę, będzie drogą jednojezdniową.

 

Jak zapewnia inwestor elementami uzupełniającymi prowadzone prace będą chodniki i ścieżki rowerowe, zbiornik retencyjny, sygnalizacja świetlna włączona do systemu ITS, a także inteligentne oświetlenie drogowe LED. Warto dodać także, że w praktyce powstaną dwie ulice Buforowe – nowa, która do Konduktorskiej będzie właśnie dwujezdniowa oraz stara, która zostanie gruntownie odświeżona i będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom okolicznych inwestycji i osiedli.

 

Kolejną, bardzo ważna dla przyszłych mieszkańców informacją jest budowa kompleksu basenowego, który powstanie na terenie przy ulicy Polnej. Na inwestycję, która kosztować ma około 27 mln złotych złoży się kryta pływalnia i otwarte kąpielisko. Kompleks czynny będzie przez cały rok i oddany do użytku ma zostać do końca 2019 roku.

 

Wybierz swój dom, zanim zrobi to ktoś inny

SPRAWDŹ